WIDIA ponúka široké portfólio nástrojov aj pre špeciálne aplikácie sústruženia, ako je ťažké sústruženie, lúpacie hlavy a plátky, nástroje pre železnice, a celú škálu iných šeciálnych nástrojov.

Pre ťažké sústruženie

Nástroje WIDIA pre ťažké sústružnícke operácie majú úspešnú históriu pri týchto veľmi náročných aplikáciách po celom svete. Zákazníci hľadajúci maximálne úbery materiálu a vyššiu produktivitu sa môžu spoľahnúť na správne doporučenie nástrojov, britových doštičiek a sort WIDIA pre ich obrobky, obrábacie stroje a aplikácie.

Nástroje pre lúpanie tyčí

Lúpanie tyčí je unikátna a ekonomická obrábacia operácie pre výrobu valcových povrchov na polotovaroch tyčí (napr., kruhové tyče, drôty, bloky a trúbky) s požiadavkami na vysokú akosť povrchu a rozmerovú presnosť. V priebehu procesu lúpania sú odstraňované okuje, praskliny a vmiestky piesku. Obvykle sú používané rotačné viacbritové nástrojové hlavy pri vysokých posuvoch.

Pre železnice a výrobu železničných kolies

WIDIA ponúka kompletný rad nástrojov pre údržbu kolies a hriadeľov pre železničné opravovne. Všetky nástroje využívajú najmodernejšiu technológiu pre maximálne úbery materiálu a vysokú produktivitu. Všetky nástroje majú dlhodobo overenú výkonnosť pri rôznych obrábacích podmienkach. Štandardne dostupné britové doštičky a nižší počet náhradných dielov znižujú skladové a výrobní náklady. V tomto programe sú nástroje pre opravy železničných kolies, vŕtanie kolies, sústruženie kolies, sústruženie hriadelí a dokončovanie ložiskových čapov.